Fotografia Produktowa - Po co mi unikalne zdjęcia?

Fotografia Produktowa - Po co mi unikalne zdjęcia?

Fotografia produktowa w e-commerce

Rynek e-commerce jest w Polsce coraz bardziej popularny. Sprzedaż internetowa jest dziś nie tylko wygodna i szybka, ale również i bezpieczna. Właściciele sklepów internetowych stosują różne „sztuczki”, aby wyprzedzić konkurencję, a jedną z najefektywniejszych jest umieszczenie oryginalnych, unikalnych zdjęć produktowych.

Unikalne zdjęcia – Tworzyć samemu czy zlecić w studio?

Większość właścicieli sklepów internetowych wykorzystuje fotografie stworzone przez producentów. Do zalet takiego działania można zaliczyć fakt, że zdjęcia takie zazwyczaj są profesjonalnej jakości i są łatwo dostępne. Producenci również nie robią problemów z ich wykorzystywaniem przez swoich partnerów biznesowych.

Niestety, ma to też swoja wady. Przede wszystkim te same zdjęcia lądują w wielu innych podobnych sklepach co powoduje, że wszędzie wyglądają niemal tak samo identyczne. Te same zdjęcia na różnych stronach źle też wpływa na pozycjonowanie, co może mieć ogromny wpływ na rozwój internetowego biznesu.

Sklepy internetowe, które chcą nieco wyróżnić się od innych i być wyżej w wyszukiwarkach, starają się umieszczać na stronach produktów własne, unikalne zdjęcia. Jest to bardzo ważne w przypadku mniejszych sklepów lub tych które działają od niedawna. Oryginalne zdjęcia nie tylko powodują, że sklep staje się atrakcyjniejszy, ale potrafią też przykuć oko nawet najbardziej wybrednego klienta, a jak wiadomo – wszyscy kupujemy oczami.

Pracowici i ambitni przedsiębiorcy często sami podejmują się robienia zdjęć. Przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i posiadaniu podstawowej wiedzy z dziedziny fotografii, można samemu stworzyć naprawdę dobrej jakości zdjęcia, które dodatkowo jeśli są udane, dadzą autorowi mnóstwo satysfakcji. W innym wypadku, kiedy brak czasu oraz umiejętności nie pozwalają na stworzenie pięknych zdjęć, warto skorzystać z oferty firmy, która się tym profesjonalnie zajmuje. Studia przeznaczone do zdjęć produktowych posiadają profesjonalny sprzęt do szybkiej i wygodnej pracy, a przede wszystkim oferują w pełni profesjonalnej jakości zdjęcia przeznaczone do umieszczenia na sklepie internetowym i promocji w sieci.

Białe tło kluczem do sukcesu? 🙂

Jednym z najbardziej popularnych formatów jest zdjęcie produktu ukazane na czysto białym tle. Odpowiednia kolorystyka oraz ostrość powodują, że taka fotografia sprawia wrażenie estetycznej i profesjonalnej.

Inną formą wizualizacji może być też ukazanie produktu na czarnym tle z widocznym odbiciem. Produkt w ten sposób pokazany sprawia wrażenie luksusowego.

Odpowiednio wybrane techniki fotograficzne stosuje się do danego przedmiotu tak aby ukazać go w jak najlepszej jakości. Zazwyczaj stworzenie kilku wersji fotografii pozwala wybrać tą najbardziej optymalną i zadowalającą klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotografii produktowej:

Pełna Oferta i Cennik

 • Przygotowanie przedmiotu
 • Poprawa kolorów
 • Poprawa ostrości
 • Kadrowanie
 • Dodanie znaku wodnego
 • Zapis w formacie jpg / png
 • Zapis na białym / przezroczystym tle
 • Zmiana koloru tła (np. z białego na czarne)
 • Dodanie cienia
 • Optymalizacja zdjęcia na potrzeby umieszczenia na stronie www lub sklepie internetowym (zmniejszenie objętości)
 • Szybki czas realizacji (do 3 dni)
 • Zapis w innym formacie np. tiff, psd itp.
 • Trudne przedmioty

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comment:

Your name: